قیمت لوله مانیسمان

قیمت لوله مانیسمان به صورت روزانه در سایت ماهان صنعت. آیا اطلاعاتی درباره لوله مانیسمان و قیمت لوله مانیسمان و انواع آن دارید؟ اگر خیر تا انتها همراه ما باشید. 

قیمت لوله مانیسمان

آیا اطلاعاتی راجع به لوله ها دارید؟

لوله ها در واقع استوانه هایی تو خالی هستند که از آن ها برای انتقال مایعات، گازها و در برخی از موارد برای انتقال جامدات استفاده می شود. لوله ها یکی از مهم ترین تجهیزات در صنایع مختلف مثل صنعت پتروشیمی، ساختمان سازی و… هستند که به وسیله ی آن ها گازها و مایعات مختلف را منتقل می کنند.


انواع لوله ها

لوله ها انواع مختلفی دارند که مواد اولیه هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور کلی لوله ها با دو جنس فلزی و غیر فلزی تولید می شوند. انواع لوله در سایزها، ضخامت و قطرهای مختلفی تولید می شوند و به بازار عرضه می شوند. همه ی افراد با توجه به فعالیت خود از لوله های مختلف استفاده می کنند. چند نمونه از لوله ها شامل: لوله درز دار، لوله بدون درز (لوله مانیسمان)، لوله گالوانیزه سنگین، لوله گالوانیزه سبک، لوله گالوانیزه گلخانه ای و… می باشد. هر یک از لوله های نام برده شده ویژگی های مختلفی دارند و در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. ما در این مقاله راجع به لوله های مانیسمان و انواع لوله های مانیسمان صحبت خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت لوله مانیسمان و آشنایی با فروش لوله مانیسمان با شماره های موجود در مقاله تماس بگیرید و بخش پایینی مقاله یعنی بخش قیمت های لوله مانیسمان مراجعه فرمایید.

روش تولید لوله مانیسان

روش غوطه ور سازی گرم یکی از روش های شایع تولید لوله گالوانیزه می باشد. برای انجام گالوانیزه ابتداء لوله چربی گیری می شود و زنگ آهن از روی سطح لوله پاک می شود. این کار باعث جذب بهتر فلز روی و بالا رفتن عملکرد گالوانیزاسیون می شود. بعد از چربی زدایی لوله را وارد محلول فلاکس می کنند، محلول فلاکس باعث جذب بهتر روی می شود. لوله ها پس از این مرحله وارد دستگاه گالوانیزه می شوند و در کوره های مخصوص به دمای 120 درجه سانتی گراد می رسند. پس از آن نیز لوله را در کوره خشک قرار می دهند. بعد از کوره خشک نوبت به ورود لوله به استخر فلز روی می رسد. لوله ها به مدت 1 دقیقه در دمای 450 درجه سانتی گراد قرار می گیرند. بعد از یک دقیقه فلز را از استخر خارج می کنند. پس از خروج لوله از استخر روی، فلز اضافی روی سطح داخلی و خارجی لوله به وسیله ی بخار و دمش هوا پاک می شود. برای جلوگیری از تشکیل آلیاژ لوله را سریع وارد آب سرد می کنند. در مرحله ی آخر لوله، دنده می شود و برای محافظت از دنده ها و شناسایی آن ها درپوش های پلاستیک روی لوله نصب می کنند. لوله های گالوانیزه شامل لوله گالوانیزه فولادی و لوله گالوانیزه آهنی می شوند. هر یک از این لوله ها ویژگی های مختلفی دارند. در ادامه راجع به هر یک از آن ها صحبت خواهیم کرد.

لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان اولین بار توسط برادران مانیسمان طراحی و تولید شدند. نامگذاری این لوله ها نیز با توجه به اسم مخترعین آن انجام شده است. لوله های مانیسمان با روش ویژه ای تولید می شوند. این روش خاص باعث شده است که لوله های مانیسمان بدون درز و هرگونه جای جوش باشند.

لوله مانیسمان

روش تولید لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان توسط قالب های مختلفی ساخته می شوند. برای تولید این لوله ها از شمش های فولادی استفاده می کنند. لوله مانیسمان با استفاده از شمش های فولادی ساخته می شوند. در زمان ساخت لوله مانیسمان شمش های فولادی را برش می زنند و داخل کوره قرار می دهند و به آن گرما می دهند. گرما باید تا حدی باشد که شمش به مرحله ی سرخ شدن برسد. پس از آن نیز با استفاده از دستگاه الانگیتور سطح شمش ها را گرد می کنند و آن ها را به وسیله ی لخ پرس سوراخ می کنند. در مرحله ی بعدی سنبه را با سرعت بسیار بالا به داخل شمش فولادی شلیک می کنند. پس از آن نوبت به مرحله ی تابگیری می رسد و لوله را با ابزار مختلف صاف و یکدست می کنند. در این مرحله باید سنبه را از داخل لوله خارج کنند و لوله را تحت کشش قرار دهند. در مرحله ی آخر لوله را به وسیله ی آب و فرآیندهای گوناگون خنک می کنند. هر چه فشار سیال بیشتر باشد ضخامت لوله نیز افزایش خواهد داشت.

کاربرد لوله های مانیسمان

لوله مانیسمان یکی از کاربردی ترین لوله ها می باشد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایل استفاده زیاد از این لوله عدم وجود درز و جوش می باشد.
لوله های مانیسمان معمولا از فولاد ساده کم کربن ساخته می شوند، برای مقاوم سازی لوله در برابر زنگ زدن به داخل و بیرون لوله موادی را اضافه می کنند که از زنگ زدن و خوردگی لوله جلوگیری می کنند.لوله های مانیسمان به دلیل یکدست بودن نسبت به سایر لوله ها بسیار محکم و مقاوم می باشند.

قیمت لوله مانیسمان رده 40
قیمت لوله مانیسمان رده 80

همه ی افرادی که عمر و استحکام لوله برایشان مهم است می توانند از لوله مانیسمان استفاده کنند. لوله های مانیسمان در رده های مختلفی تولید می شوند که کاربردی ترین آن ها شامل لوله مانیسمان رده 40 ( قطر لوله های رده 40 بین 0.5 تا 16 اینچ می باشد. ضخامت لوله های مانیسمان نیز بین 2.7 تا 12.7 میلی متر می باشد.)، لوله مانیسمان رده 80 ( قطر لوله های رده 80 بین 0.5 تا 16 اینچ می باشد و ضخامتی بین 3.7 تا 21.4 دارند) ، لوله مانیسمان رده 160 (این لوله ها بیشترین قطر و ضخامت را نسبت به لوله های رده 40 و 80 دارند. قطر لوله های رده 160 بین 40 تا 80 و ضخامت آن ها بین 4.7 تا 40.4 میلی متر می باشد.) سایر لوله های مانیسمان نیز شامل: لوله مانیسمان رده 20، لوله مانیسمان رده 60، لوله مانیسمان رده 120 و… می باشد. ضخامت لوله ها با توجه به رده آن ها افزایش می یابد. هر یک از این لوله با توجه به ضخامت و قطری که دارند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله مانیسمان رده 40

لوله مانیسمان رده 40 جزء کاربردی ترین لوله های مانیسمان (بدون درز) به شمار می رود. از لوله های مانیسمان رده 40 در خطوط انتقال آب و گاز پر فشار، صنعت پتروشیمی، برج ها (آسمانخراش ها) و … استفاده می کنند. لوله مانیسمان رده 40 ، استحکام و مقاومت بالایی دارد. به همین علت در خطوط آتش نشانی، پالایشگاه ها، کشتی رانی، ساختمان سازی و … هم مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله ها، از جنس کربن استیل و استنلس استیل ساخته می شوند. قطر آنها بین 16-0.5 اینچ و ضخامت آنها بین 12.7- 2.7 میلی متر می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های لوله مانیسمان رده 40، ضخامت آن است که در زمان فروش بسیار اهمیت دارد.

لوله مانیسمان رده 80

لوله مانیسمان رده 80 یکی از پر مصرف ترین انواع لوله های مانیسمان می باشد. قطر لوله های مانیسمان رده80، 16-0.5 اینچ و ضخامت آن 21.4- 3.7 میلی متر می باشد. در مبدل های حرارتی و خطوط فشار قوی و نیروگاه ها از لوله مانیسمان رده 80 استفاده می شود. این لوله از نظر قطر خارجی، شبیه لوله مانیسمان رده 40 است. اما از نظر قطر داخلی متفاوت می باشد. معمولا در پروژه هایی که در فضای آزاد و رو باز هستند و یا دما و فشار بالایی دارند، از لوله مانیسمان رده 80 استفاده می کنند.

مقایسه لوله مانیسمان رده 40 و لوله مانیسمان رده 80

ضخامت لوله مانیسمان رده 40 کمتر از ضخامت لوله مانیسمان رده 80 است. به همین علت، لوله بدون درز رده 40 مقاومت و استحکام کمتری نسبت به رده 80 دارد. برای تولید لوله مانیسمان رده 40 مواد اولیه کمتری استفاده می شود. بنابراین قیمت لوله مانیسمان رده 40 نسبت به رده 80 ارزان تر است. به طور کلی عواملی مانند: ابعاد، ضخامت، وزن، مقدار مواد اولیه، اندازه قطر و … بر روی قیمت لوله مانیسمان تاثیرگذار هستند. به این ترتیب مشخص می شود که همواره قیمت لوله مانیسمان رده 80 بیشتر از قیمت لوله مانیسمان رده 40 می باشد.
وزن لوله های بدون درز رده 40 کمتر از رده 80 است. این امر باعث می شود تا راحت تر نصب شوند. معمولا مهندسان در کارهای ساختمان سازی، بیشتر از لوله مانیسمان رده 40 استفاده می کنند. اما اگر نیاز به لوله های قوی تری باشد، به سراغ لوله مانیسمان رده 80 می روند.

لوله مانیسمان کاوه

لوله مانیسمان کاوه یکی از برندهای معتبر در بازار می باشد که مطابق با استانداردهای جهانی ساخته می شود. شرکت کاوه در اراک قرار دارد و در زمینه تولید انواع لوله های فولادی از جمله لوله مانیسمان فعالیت می کند. در حال حاضر این شرکت، سالانه 15000 تن لوله مانیسمان را به روش کشش سرد و 75000 تن را به روش نورد گرم تولید می کند.
این لوله در صنایع مختلفی مانند صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سیستم تاسیسات ساختمان کاربرد دارد. پوشش مشکی رنگ لوله مانیسمان کاوه مانع از زنگ زدن داخل و بیرون آن می شود.

ویژگی های لوله مانیسمان کاوه

این لوله ها را با استفاده از فولاد فشرده و به روش نورد گرم تولید می کنند. لوله های مانیسمان کاوه کیفیت بالایی دارند و می توانند فشارهای متوسط و بالا را تحمل کنند. این لوله ها که جزء لوله های مانیسمان درجه یک به شمار می روند، معمولا با طول 6 و 12 متر تولید می شوند. لوله مانیسمان کاوه دارای رده های 20 و 40 می باشد و اندازه های 0.5 تا 12 اینچ آن در بازار وجود دارند. بسته بندی این لوله ها به صورت ذوزنقه ای صورت می گیرد. این امر باعث می شود تا حمل و انبارداری آنها راحت تر انجام شود. قیمت لوله دقیق کاوه به اندازه لوله بستگی دارد. این لوله ها در اندازه های 26-1.8 اینچ تولید می شوند.

لوله مانیسمان اهواز

یکی از معتبرترین برندهای لوله بدون درز ، لوله مانیسمان اهواز است. این لوله در بازار آهن و فولاد با کیفیت بالایی عرضه می شود. استحکام لوله مانیسمان اهواز باعث می شود تا برای انتقال سیالات با دما و فشار زیاد مورد استفاده قرار بگیرد. این لوله، از آلیاژ جنس کربن استیل ساخته می شود. تولید لوله مانیسمان اهواز بر اساس استانداردهای جهانی صورت می گیرد. این لوله ها در دو ضخامت سبک و رده 40، بر طبق استاندارد ASTM A106 , APIL 5L و ASTM A53 تولید می شوند. شرکت نورد و لوله اهواز در زمینه تولید انواع لوله فلزی با سایزهای 6-1 اینچ فعالیت می کند. قیمت لوله های مانیسمان اهواز به عوامل مختلفی مانند ابعاد، وزن، ضخامت، روش تولید، میزان عرضه و تقاضا و … بستگی دارد. قیمت لوله مانیسمان رده ۴۰ اهواز با توجه به عوامل نام برده شده، تعیین می گردد. قابلیت جوش پذیری بالای لوله های مانیسمان اهواز باعث شده تا این لوله ها جزء با کیفیت ترین لوله های ایران محسوب شوند.

کاربردهای لوله مانیسمان

لوله مانیسمان مورد استفاده در خطوط فشارقوی، لوله مانیسمان استیل جهت خطوط صنایع غذایی و دارویی، لوله مانیسمان جهت خطوط هیدرولیک و لوله های مانیسمان جهت خطوط نفت و گاز می باشد.
لوله های مانیسمان از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند به همین دلیل در صنایعی که فشار قوی دارند، خطوط صنایع غذایی و دارویی، صنعت برق، موتورخانه ها و… مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان، لوله هایی هستند که سطحی صاف و یکدست دارند و درز جوشی بر روی آنها وجود ندارد. این امر علاوه بر بهبود عملکرد و زیبایی، به عنوان یک مزیت به شمار می رود. چرا که عدم وجود درز جوش، باعث می شود تا لوله های مانیسمان در برابر فشار، دما و تنش، مقاومت خوبی از خود نشان دهند. ضمن اینکه ترک نمی خورند و سوراخ نمی شوند. این لوله ها در مقابل خوردگی مقاومت می کنند. از دیگر مزایای لوله های مانیسمان، قدرت کششی و طول عمر بالای آن است. این لوله ها با استفاده از مواد اولیه مرغوب تولید می شوند. به همین علت استحکام بالایی دارند و برای مدت طولانی دوام می آورند. این مزیت لوله های مانیسمان موجب شده تا استفاده از آن ها در صنایع مختلف، مقرون به صرفه باشد.

 

 

 

فروش لوله مانیسمان

در فروش لوله مانیسمان تست های مختلفی روی لوله مانیسمان انجام می شود که چند نمونه از آن ها شامل تست سختی، تست کشش، تست خوردگی، تست فشار و هیدرواستاتیک می باشد. هر یک از این تست ها نشان دهنده ی ویژگی های مختلف لوله مانیسمان می باشد. جنس و مقاومت لوله هایی که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند با یکدیگر متفاوت هستند. اگر به دنبال لوله مانیسمان با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستید می توانید به فروش لوله مانیسمان مراجعه نمایید. در مرکز فروش لوله مانیسمان، لوله های مانیسمان در رده های مختلف تولید و به شما عزیزان ارائه می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به فروش لوله مانیسمان مراجعه نمایید. برای فروش لوله مانیسمان و اطلاع از قیمت لوله مانیسمان 

قیمت لوله مانیسمان

قیمت لوله مانیسمان ، همانطور که گفته شد لوله های مانیسمان در رده ها و سایزهای مختلفی تولید می شوند، رده و سایز لوله مانیسمان در قیمت لوله مانیسمان تاثیر دارد. چند نمونه از عواملی که روی قیمت لوله مانیسمان تاثیر دارد شامل: ابعاد، سایز، کیفیت، برند تولید کننده، شرکت تولید کننده، نوسانات بازار، تورم، افزایش قیمت آهن آلات و… می باشد. این روزها قیمت همه ی اجناس و قطعات افزایش بسیار زیادی داشته است، یکی از این اجناس نیز لوله مانیسمان می باشد. قیمت لوله های مانیسمان ثابت نیست و به صورت روزانه محاسبه می شود. همه ی افراد برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان می توانند به فروش لوله مانیسمان مراجعه کنند. قیمت لوله های مانیسمان به صورت کیلویی محاسبه می شوند و وزن هر یک از شاخه های آن نیز با توجه به رده لوله متفاوت می باشد.
ما قیمت های لوله های مانیسمان را در جدول زیر مشخص نموده ایم. لوله های مانیسمان در رده های مختلف و سایز های مختلف مشخص شده اند که قیمت هر کدام از آن ها متفاوت می باشد.

مهم ترین تولید کنندگان لوله مانیسمان در جهان

امروزه علاوه بر ایران، کشورهای دیگری مانند آلمان، چین، هند، اوکراین و روسیه در زمینه تولید لوله مانیسمان فعالیت می کنند. در این بین، کشور چین گوی سبقت را از رقبا ربوده است.

به علت نوسانات قیمت لوله مانیسمان، جهت اطمینان تماس بگیرید

قیمت لوله مانیسمان رده 80

قیمت لوله مانیسمان رده 20

ردیف شرح کالا یا خدمت واحد تعداد قیمت واحد به ریال جمع به ریال
1 لوله مانیسمان 1/2" رده 80 شاخه 1 6,578,900 6,578,900
2 لوله مانیسمان 3/4" رده 80 شاخه 1 6,856,890 6,856,890
3 لوله مانیسمان 1" رده 80 شاخه 1 10,377,990 10,377,990
4 لوله مانیسمان 11/4" رده 80 شاخه 1 15,659,640 15,659,640
5 لوله مانیسمان 11/2" رده 80 شاخه 1 15,890,000 15,890,000
6 لوله مانیسمان 2" رده 80 شاخه 1 23,026,610 23,026,610
7 لوله مانیسمان 21/2" رده 80 شاخه 1 30,948,630 30,948,630
8 لوله مانیسمان 3" رده 80 شاخه 1 41,558,720 41,558,720
9 لوله مانیسمان 4" رده 80 شاخه 1 60,044,040 60,044,040
10 لوله مانیسمان 5" رده 80 شاخه 1 84,135,780 84,135,780
11 لوله مانیسمان 6" رده 80 شاخه 1 110,961,470 110,961,470
ردیف شرح کالا یا خدمت واحد تعداد قیمت واحد به ریال جمع به ریال
1 لوله مانیسمان 1/2"رده 20 شاخه 1 3,613,770 3,613,770
2 لوله مانیسمان 3/4" رده 20 شاخه 1 4,077,070 4,077,070
3 لوله مانیسمان 1" رده 20 شاخه 1 8,061,470 8,061,470
4 لوله مانیسمان 11/4" رده 20 شاخه 1 10,100,000 10,100,000
5 لوله مانیسمان 11/2" رده 20 شاخه 1 11,489,910 11,489,910
6 لوله مانیسمان 2" رده 20 شاخه 1 15,011,010 15,011,010
7 لوله مانیسمان 21/2" رده 20 شاخه 1 20,755,970 20,755,970
8 لوله مانیسمان 3" رده 20 شاخه 1 24,879,820 24,879,820
9 لوله مانیسمان 4" رده 20 شاخه 1 34,609,180 34,609,180
10 لوله مانیسمان 5" رده 20 شاخه 1 46,144,960 46,144,960
11 لوله مانیسمان 6" رده 20 شاخه 1 58,190,830 58,190,830

قیمت لوله مانیسمان رده 40

ردیف شرح کالا یا خدمت واحد تعداد قیمت واحد به ریال جمع به ریال
1 لوله مانیسمان 1/2" رده 40 شاخه 1 3,984,410 3,984,410
2 لوله مانیسمان 3/4"رده 40 شاخه 1 4,447,710 4,447,710
3 لوله مانیسمان 1" رده 40 شاخه 1 8,710,100 8,710,100
4 لوله مانیسمان 11/4" رده 40 شاخه 1 14,269,730 14,269,730
5 لوله مانیسمان 11/2" رده 40 شاخه 1 15,752,300 15,752,300
6 لوله مانیسمان 2" رده 40 شاخه 1 16,586,240 16,586,240
7 لوله مانیسمان 21/2" رده 40 شاخه 1 23,999,090 23,999,090
8 لوله مانیسمان 3" رده 40 شاخه 1 31,411,930 31,411,930
9 لوله مانیسمان 4" رده 40 شاخه 1 41,511,930 41,511,930
10 لوله مانیسمان 5" رده 40 شاخه 1 60,044,040 60,044,040
11 لوله مانیسمان 6" رده 40 شاخه 1 82,467,890 82,467,890

مراحل تولید لوله مانیسمان


تولید لوله های مانیسمان شامل 15 مرحله می شود.
مرحله 1 : برش شمش های فولادی
تولید لوله های مانیسمان با مرحله برش آغاز می شود. در این مرحله، شمش های فولادی را بر اساس اندازه و ابعاد مورد نظر مشتری برش می دهند. این شمش ها در ایران یا کشورهای دیگری مانند چین، هند، آلمان و… تولید می شوند.

مرحله 2 : گرمادهی شمش های برش خورده
در این مرحله، شمش هایی را که برش داده اند را داخل کوره هایی با حرارت بسیار زیاد قرار می دهند. برای گرم کردن این کوره ها، از سوخت های گازی استفاده می شود. شمش ها برای مدتی در این کوره ها باقی می مانند تا اینکه کاملا سرخ شوند.

مرحله 3 : سوراخ کردن شمش های حرارت دیده با استفاده از لخ پرس
در مرحله سوم، شمش هایی که سرخ شده اند را با کمک لخ پرس سوراخ می کنند.

مرحله 4 : گرد کردن شمش ها با استفاده از دستگاه النگاتور
اکنون نوبت گرد کردن شمش های حرارت دیده است. در این مرحله، با کمک دستگاهی به نام النگاتور، شمش های حرارت دیده و سوراخ شده را گرد می کنند.

مرحله 5 : تولید لوله بدون درز با شلیک سمبه
این مرحله، جالب ترین مرحله ی تولید لوله مانیسمان می باشد. به این ترتیب، سمبه ای را با سرعت زیاد به داخل شمش های فولادی حرارت دیده شلیک می کنند. در این حالت، سمبه به اندازه 12 متر به داخل شمش فولادی شلیک می شود. این امر موجب تولید لوله های بدون درز می گردد.


مرحله 6 : تاب گیری لوله ها
بعد از تولید لوله بدون درز، وضعیت این لوله ها را ارزیابی می کنند تا کاملا صاف و یکدست باشند. اگر لوله ها تاب داشته باشند، در این مرحله تاب آنها گرفته و صاف می شوند.

مرحله 7 : جداسازی سمبه از لوله
در این مرحله، سمبه شلیک شده به داخل لوله را از آن خارج می کنند.

مرحله 8 : گرد کردن ابتدا و انتهای لوله های تولید شده
زمانی که شمش های فولادی به لوله تبدیل شدند، سر و ته لوله تیز و برنده است. در مرحله 8 تولید لوله مانیسمان، این تیزی و برندگی را از بین می برند و ابتدا و انتهای لوله را گرد می کنند.

مرحله 9 : کشش لوله ها
در مرحله قبل، عملیات حالت دهی به سر و ته لوله های مانیسمان انجام شد. در این مرحله، نوبت به کشش لوله ها می رسد. به این ترتیب، لوله ها را به اندازه های مختلفی تحت کشش قرار می دهند. این کشش حداکثر تا 24 متر صورت می گیرد.

مرحله 10 : سرد کردن لوله ها
در این مرحله با کمک آب، دمای لوله ها را کاهش می دهند.

مرحله 11 : اندازه گیری و برش لوله ها با توجه به نظر مشتری
لوله های مانیسمان خنک شده را با توجه به سفارش مشتری برش می زنند. معمولا این اندازه در حدود 6 متر می باشد.

مرحله 12 : آزمایش و بررسی لوله های تولید شده
در این مرحله، آزمایش های مختلفی مانند آزمایش سختی، کشش، خوردگی و فشار هیدرواستاتیک بر روی لوله ها انجام می شوند. لوله های برش خورده را با استفاده از کامپیوتر تست کرده و در صورتی که ضایعات در آن ها باشد، آن را جدا می کنند.

مرحله 13 : کونیک شدن سر و ته لوله ها
با استفاده از دستگاه، ابتدا و انتهای لوله ها را صاف می کنند.

مرحله 14 : پولیش کردن لوله بوسیله روغن ویژه
در این بخش، برای جلوگیری از زنگ زدن لوله ها، آنها را با استفاده از یک روغن مخصوص پولیش می کنند. البته این مرحله برای سفارش هایی است که از کشورهای دیگر داده می شوند.

مرحله 15 : بسته بندی و بارگیری لوله ها
آخرین مرحله تولید لوله، بسته بندی و بارگیری آن است. معمولا لوله های تولید شده را به صورت شش ضلعی بسته بندی و محکم می کنند. سپس بسته های آماده شده را بارگیری و برای مقصد موردنظر ارسال می نمایند.

مشخصات فنی لوله های مانیسمان


لوله های مانیسمان، لوله هایی پر کاربرد هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی های بارز این لوله ها می توان به مقاومت آنها در برابر خوردگی، فرسایش، تغییرات شرایط آب و هوایی و سیالات پر فشار اشاره کرد. معمولا این لوله ها دارای مقاطع 6 و 12 متری هستند. البته با توجه به نحوه استفاده و کارایی آنها، اندازه های بزرگتر ( تا 42 اینچ) هم ساخته می شوند.


استانداردهای لوله مانیسمان


استانداردهای زیادی برای این لوله ها وجود دارند که از مهم ترین آنها می توان سه استاندارد API 5L، ASTM A53 و ASTM A106 را نام برد.
– استاندارد API 5L : این استاندارد برای لوله های درزدار و بدون درز می باشد. لوله هایی که تحت استاندارد API 5L قرار می گیرند، در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و برای انتقال آب به کار می روند.
– استانداردهای ASTM A53 و ASTM A106 : لوله هایی که تحت این استانداردها قرار می گیرند، شباهت های زیادی از نظر ترکیب و ساختار شیمیایی با هم دارند. استانداردهای ASTM و ASME ، در مورد لوله های A53 و A106 مورد بررسی قرار می گیرند. لوله هایی که استانداردهای ASTM A53 و ASTM A106 را دارند، در صنایع مختلف به کار می روند. تفاوت این لوله ها به ساختار فیزیکی آن ها مربوط است. در مورد لوله هایی که استاندارد A106 را دارند،(به دلیل شرایط استفاده) حتما باید بدون درز باشند. این لوله ها، فقط برای انتقال سیالات با دما و فشار بسیار بالا به کار می روند. اما در مورد لوله های A53، لوله می تواند درزدار یا بدون درز باشد. در صورت استفاده از لوله درزدار، باید به دما و فشار سیال توجه نمود. انتقال سیالات با فشار و دمای بالا می تواند باعث بروز خطراتی شود. لوله های A53 را می توان برای انتقال آب، بخار آب، هوا و نفت با دما و فشار کم تا متوسط به کار برد.

7 دیدگاه دربارهٔ «لوله مانیسمان»

 1. سلام. برای پروژه ی ساختمانی، لوله مانیسمان ۴۰ بهتره یا ۸۰؟

  1. سلام سامان عزیز. معمولا مهندسان توی پروژه های ساختمانی از لوله های مانیسمان 40 استفاده می کنن مگه اینکه به لوله های قوی تری نیاز داشته باشن. در اون صورت به سراغ لوله های مانیسمان رده 80 می رن.

 2. با سلام و خسته نباشید
  جنس مواد اولیه لوله ها مواد درجه 1 و نو هستش یا مواد آسیابی ؟
  ممنون از تیم خوبتون

 3. با سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بپرسم میشه از لوله مانیسمان برای گازکشی هم استفاده کرد؟

  1. بله موجود هست برای اطلاع از قیمت با شماره ی 09121710840 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *