لوله مانیسمان سنگین

لوله مانیسمان سنگین

لوله مانیسمان سنگین ، لوله های مانیسمان یا سیملس، لوله هایی هستند که در روی سطح آن ها هیچ گونه درزی وجود ندارد. این لوله ها تحمل بالایی در مقابل تنش های فیزیکی، دما و فشار بالا از خود نشان می دهند.
لوله های بدون درز به لوله مانیسمان رده 20 ، 40، 60، 80، 120 و 140 تقسیم بندی می شوند. رده های زیر 40 به دلیل اینکه وزن و ضخامت پایینی دارند با نام لوله های مانیسمان سبک هم شناخته می شوند. لوله مانیسمان 80 ، لوله مانیسمان رده 120 و 140 هم به دلیل وزن و ضخامت بالا با نام لوله مانیسمان سنگین در بازار عرضه می شوند.

ویژگی های لوله مانیسمان سنگین :

از ویژگی های لوله های مانیسمان سنگین می توان به ظرفیت فشار بسیار بالا و قابلیت ضد خوردگی آنها اشاره کرد. این لوله ها در مقابل اسیدها ، بازها، نمک ها، اکسیدان ها، هالوژن ها و آلیفاتیک ها از خود مقاومت نشان می دهند.

کاربرد لوله مانیسمان سنگین :

این لوله ها قدرت تحمل فشار و دمای بالایی را دارند و در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع نظامی، مبدل های حرارتی، خطوط فشار قوی، نیروگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت لوله مانیسمان سنگین :

لوله های مانیسمان سنگین نسبت به سایر لوله های مانیسمان از قیمت بالاتری برخوردار هستند. دلیل این امر هم وزن زیاد، ضخامت بالا، مواد اولیه به کار رفته در ساخت این لوله ها می باشد. ضمن اینکه مراحل ساخت لوله مانیسمان سنگین، سخت تر است.

روش ساخت لوله مانیسمان سنگین :

برای ساخت لوله مانیسمان ابتدا شمش فولادی را به طول های 6 یا 12 متری برش می دهند. در ادامه این شمش ها را به حدی حرارت می دهند تا انعطاف پذیر شوند. برای این کار، شمش ها را داخل کوره های مخصوصی قرار می دهند. در این مرحله، با استفاده از یک میله نوک تیز، سوراخی را درون شمش گداخته شده، ایجاد می کنند.

مرحله بعدی، الانگاتور است که در این مرحله، شمش فولادی گرد و همگن سازی می شود. مهم ترین مرحله تولید لوله مانیسمان، پرتاب سمبه می باشد. در این مرحله سمبه ای به طول 12 متر با سرعت زیادی به سمت مرکز شمش گداخته شده، پرتاب می گردد. این امر باعث می شود تا یک سوراخ یکنواخت در تمام طول مقطع شمش ایجاد شود و به شکل لوله درآید. پس از آن، اگر در سطح لوله ، پیچش و ناصافی وجود داشته باشد، آن را برطرف می کنند.

در ادامه روند ساخت لوله، سمبه 12 متری از لوله خارج می شود. بعد از اینکه سمبه از لوله جدا شد، سر و ته لوله را به حالت گرد در می آورند. در مرحله کشش ، لوله با توجه به ضخامت شمش اولیه و اندازه درخواستی و بر طبق استانداردهای مشخصی کشیده می شود. این کشش تا زمانی ادامه می یابد که لوله به سایز موردنظر برسد.

لوله های کشیده شده را با استفاده از روش های مختلفی ( آب یا فرایندهای دیگر) سرد می کنند. بعد از خنک شدن لوله ها، بر اساس سفارش مشتری، آنها را به طول های موردنظر برش می دهند و ضایعاتی را که روی سطح لوله مانده را پاک می کنند.
برای اینکه لوله ها ظاهر بهتر و سطح مقطع مناسب تری برای جوشکاری داشته باشند، سر و ته لوله را صاف می کنند. مرحله بعد، روغن کاری و پولیش لوله ها است که با استفاده از روغن های مخصوص صورت می گیرد. در انتهای کار، لوله ها بسته بندی می شوند و در صورت لزوم ، سر و ته آنها را با استفاده از درپوش های پلاستیکی می بندند.

فروش لوله مانیسمان سنگین :

لوله مانیسمان سنگین در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از تولیدکنندگان به سفارش مشتری، اقدام به ساخت این لوله ها می کنند. اگر قصد سفارش و خرید لوله مانیسمان سنگین را دارید و یا به دنبال قیمت لوله مانیسمان هستید، می توانید با بخش فروش لوله مانیسمان سنگین تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *