لوله مانیسمان رده 120

لوله مانیسمان رده 120

لوله مانیسمان رده 120 ، یکی از انواع لوله های بدون درز می باشد. به لوله بدون درز، لوله مانیسمان نیز گفته می شود. این نوع لوله از جنس های مختلف استنلس استیل، گالوانیزه، فولادی و … در بازار یافت می شود. لوله مانیسمان در رده 20، 40 ، 80 ، 120 و … به تولید می رسد. لوله بدون درز به دلیل نداشتن درز جوش و یکنواخت بودن دارای مقاومت بالایی در برابر فشار های جانبی نسبت به لوله های درزدار می باشد.

از این رو در شرایط یکسان قیمت بالاتری نسبت به لوله های درز دار دارند. لوله های مانسیمان برای انتقال سیالات پرفشار مانند نفت، گاز و آب در نیروگاه ها، پتروشیمی، معادن و مخازن مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله به لوله بدون درز رده 120 آشنا می پردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت لوله درزدار و لوله مانیسمان (بدون درز)

لوله های تولید شده به روش نورد سرد را لوله درز دار می گویند. این نوع لوله با لوله مانیسمان تفاوت دارد. کیفیت، کارایی، دقت، مقاومت لوله و قیمت مانیسمان رده 120 از لوله های درز دار بیشتر و بهتر می باشد.

لوله مانیسمان رده 120

لوله مانیسمان در فشارهای بالا، در اکثر نقاط حساس، بحرانی و در شدیدترین شرایط کار کاربرد دارد. لوله مانیسمان رده 120 با عملیات نورد گرم تولید می شود. همچنین هیچ خط جوشکاری و درز جوش روی آن وجود ندارد. این نوع لوله فشارهای زیادی را تحمل می کند و در حداکثر 6 متر تولید می شود. لوله بدون درز رده 120 دارای قابلیت ضد خوردگی می باشد. این نوع لوله بهترین گزینه برای استفاده در دمای بالا، تا حداکثر 140 درجه فارنهایت است. همچنین ظرفیت لوه بدون درز 120 به عواملی مانند اندازه و دما بستگی دارد.

لوله مانیسمان رده 120

کاربرد لوله مانیسمان رده 120

لوله مانیسمان رده 120 معمولا نسبت به اکثر اسیدها، بازها، نمک ها، اکسیدان ها، هالوژن ها و آلیفاتیک ها مقاوم می باشد. از این نوع لوله می توان در صنایع پتروشیمی، کاربری های خلوص بالا، لوله کشی آب، فاضلاب و تصفیه آب، کشاورزی و آبیاری استفاده می شود. به طور کلی لوله مانیسمان رده 120 در صنایعی با مواد خورنده و فشار بالا کاربرد دارد.

قیمت لوله بدون درز رده 120

به طور معمول قیمت این محصول بر اساس کیلوگرم اعلام شده و قیمت کل شاخه به نوع و رده آن بستگی خواهد داشت. همچنین انواع لوله مانیسمان به علت یکدستی و بدون درز بودن نسبت به سایر لوله‌ ها محکم ‌تر می باشند و قیمت آنها نیز بالاتر است. این نکته هم قابل ذکر است که قیمت روز ارزهای بین ‌المللی نیز می‌ تواند بر روی قیمت نهایی محصولات فولادی اثرگذار باشد. اما در کل عواملی مانند وزن، جنس، ضخامت، نوع و کیفیت در قیمت لوله بدون درز رده 120 تاثیر گذار هستند.

سخن آخر

اگر داشتن عمر بالا و استحکام مناسب لوله برای شما دارای اهمیت بوده و یا تصمیم بر آن دارید تا سیالات و مایعات مهم و حساسی را انتقال دهید، لوله مانیسمان می‌ تواند بهترین انتخاب باشد. همانطور که گفته شد، لوله مانیسمان به طور معمول در چند نوع سبک، 40، 80، 120 و 160 وجود دارد. ضخامت به ترتیب در هر رده افزایش می‌ یابد.

1 دیدگاه دربارهٔ «لوله مانیسمان رده 120»

  1. بازتاب: لوله مانیسمان سنگین و فروش انواع لوله مانیسمان سنگین و سبک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *