روش های اتصال دهی لوله فولادی

روش های اتصال دهی لوله فولادی

روش های اتصال دهی لوله فولادی ، در دنیای امروزه، اتصال دهی لوله برای ساخت مواد گوناگون از طریق متصل کردن آنها با روش های مختلف به یکدیگر کاربرد بسیار زیادی دارد. از روش های اتصال دهی متعددی برای اتصالانواع لوله درزدار و بدون درز استفاده می ‌شود. اتصالات صنعتی عمدتا نیازمند دقت بالایی نیستند و لزومی به نظارت متخصص در اجرای این فرآیندها نیست.

روش های اتصال دهی لوله های فولادی بسیار گسترده می باشد که با توجه به کاربرد قطعه نهایی مشخص می ‌شوند. در ادامه به توضیح روش های مختلف اتصال دهی لوله فولادی می پردازیم. با ما همراه باشید.

روش های اتصال دهی لوله فولادی

روش های زیادی برای اتصال دهی لوله فولادی از جنس استیل استنلس وجود دارد که از مهم ترین و اصلی ترین آنها می توان به اتصال فشرده سازی، فشار حلقه، فلنج، شیار، جوشکاری و نخ پر شده اشاره نمود.

در ادامه به توضیح مختصری از هر روش اتصال می پردازیم. لوله های فولادی دارای قابلیت بسط دهی به سایر لوله ها می باشند. این سری از اتصالات فواید و مضراتی به همراه دارند و باید در طی فرآیند کار بهترین این روش ها را شناسایی نمود.

• اتصال فشرده سازی

اصل اتصال فشرده سازی، استفاده از گیره هیدرولیک برای بستن لوله فولادی استیل ضد زنگ می باشد. همچنین رسیدن به اثر توقف آب با مهر و موم حلقه O است. بنابراین لوله فولادی اتصال دارد.

از ویژگی های اتصال فشرده سازی لوله فولادی می توان به ساده بودن این روش اشاره کرد. همچنین اتصالات دیواره لوله فولادی در روش فشرده سازی نازک است. مقاومت اتصال در این روش خیلی کم می باشد و در حدود یک سوم بدنه لوله فولادی است. طوری که لوله نمی تواند برداشته شود.

• اتصال فشار حلقه

در اتصال فشار حلقه، استفاده از فورسپس های هیدرولیک برای محکم کردن اتصالات لوله از جنس استنلس استیل است. این لوله ها در لوله فولادی قرار گرفته و آب را با حلقه لاستیک پهن متوقف می کند.

این روش بیشتر در گودال ها کاربرد دارد. بنابراین از استحکام اتصال کمی قوی تر است. علاوه بر این، به دلیل نوع حلقه که شبیه گودال می باشد، چرخاندن لوله فولادی آسان تر است. به همین دلیل بر روی آب بندی اثر می گذارد.

• اتصال فلنج

فلنج، قطعه ای می باشد که به لوله وصل شده و به کمک پیچ و مهره محکم می ‌شود. از این طریق لوله ها را به هم متصل می کند. فلنج روش اتصال دهی موقت است.

اصل روش اتصال فلنج، استفاده از پیچ های محکم برای اتصال دو قطعه با قطعات فلنج می باشد. سپس با اتصال مهر و موم لوله فولادی می توان اثر اتصال مربوطه را بدست آورد.

از مزیت این روش می توان به استحکام اتصال با کیفیت بالا و پایدار، نصب آسان و جدا شونده آسان لوله فولادی اشاره کرد. اما نقطه ضعف اتصال فلنج در هزینه آن می باشد که بسیار زیاد است.

اتصال فلنج
اتصال فلنج

• اتصال شیار

در روش اتصال شیار لوله فولادی، از یک مهره اتصالات محکم استفاده می شود. سپس حلقه محدب از لوله استنلس استیل گسترش می یابد و فشرده سازی محوری لوله فولادی انجام می گیرد. بعد از طریق مهر و موم مخروطی برای فشرده سازی استفاده می شود تا بتوانید به یک اتصال بی سیم برسید.

به بیان دیگر، در اتصالات شیاردار یک شیار در انتهای لوله ها به وجود می آید. سپس لوله ها در انتها با استفاده از کوپلینگ خاردار به هم متصل می شوند.

کوپلینگ ها به صورت انعطاف پذیر و انعطاف ناپذیر در ابعاد و با مواد مختلف ساخته می ‌شوند. در اتصال لوله های فولادی، گالوانیزه، فولاد ضدزنگ، پلاستیکی و مسی از اتصالات شیاردار استفاده می گردد.

روش اتصال شیار، قابلیت جابجایی دارد. اما مشکل آن، این است که فرآیند نصب لوله فولادی باعث افزایش روند حلقه نورد انتهای لوله فولادی می شود. هزینه ریخته گری در این روش زیاد می باشد و با فشار منفی نمی توان از آن در خط لوله فولادی استفاده کرد.

• اتصال لوله فولادی با جوشکاری ذوبی

جوشکاری ذوبی یا حالت مایع یکی از روش های اتصال دهی لوله های فولادی می باشد که انواع مختلف الکترونی، لیزری، قوسی و اکسی گاز را دارد.

اصل اتصال جوشکاری ذوبی، دو کانکتور به طور مستقیم از طریق فرآیند ذوب داغ برای رسیدن به اتصال می باشد. طی آن فلز پایه به منظور ایجاد جوش، ذوب می ‌شود و طی سرد شدن در اثر انجماد اتصال برقرار می ‌گردد.

از ویژگی های استفاده از این روش می توان به استحکام و مقاومت بالا اشاره نمود. همچنین با استفاده از الکترود با جنس متفاوت می ‌توان ضخامت محل جوش را کنترل کرد. انرژی مورد نیاز برای جوشکاری ذوبی از منابع مختلفی قابل تامین است.

اتصال لوله فولادی با جوشکاری ذوبی
اتصال لوله فولادی با جوشکاری ذوبی

اما این روش معایبی نیز دارد. محافظت از دهانه ی لوله فولادی برای جلوگیری از ورود گاز در حین جوشکاری از معایب آن است. این امر باعث کاهش عمر سرویس خط لوله می شود. در روش اتصال جوش، پایداری کیفیت لوله فولادی زیاد نمی باشد.

• اتصال رشته

به طور مستقیم برای سفت کردن اصل اتصالات لوله از این روش استفاده می شود. در لوله فولادی برای تکمیل اتصال با دو اتصال فرعی، روابط داخلی و خارجی را برای محکم کردن لوله فولادی جهت دستیابی به اثر آب بندی، صورت می گیرد.

از مزایای اتصال رشته می توان به برداشته شدن آسان، کیفیت و پایداری بالا اشاره نمود. همچنین مقاومت بالای مفصل، نصب ساده و آسان از دیگر مزایای استفاده از این روش می باشد. دیواره لوله فولادی نازک است. به همین دلیل برای اتصال به هزینه کمتری نیاز دارد.

پیشنهاد ما

اگر قصد خرید این اتصالات را دارید جهت کسب اطلاع از قیمت لوله اتصالات به نمایندگی لوله و اتصالات مراجعه نمایید و یا با شماره های 09121710840 و 09128471129 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.