لوله مانیسمان چینی

لوله مانیسمان چینی

لوله مانیسمان چینی به لوله مانیسمان وارداتی معروف می باشد. نوعی از لوله است که در کشور چین طراحی و تولید می گردد و از طریق راه های ارتباطی وارد ایران می شود. ماهان صنعت با چندین سال سابقه در زمینه خرید و فروش لوله، یکی از وارد کنندگان عمده لوله مانیسمان چینی می باشد که ارتباط مستقیمی با برندهای معتبر جهان دارد. در این مقاله به لوله مانیسمان چینی می پردازیم. با ما همراه باشید.

لوله مانیسمان چینی

لوله مانیسمان چینی نوعی لوله بدون درز درجه یک به حساب می آید که در سیستم های با فشار متوسط و بالا کاربرد دارد. از این نوع لوله در سیستم های لوله کشی موتورخانه ها، سیستم های تحت فشار در نیروگاه ها، تاسیسات نفت و گاز نیز استفاده می شود.
لوله مانیسمان چینی در سه نوع فولادی، گازی و سبک وجود دارد. به منظور جلوگیری از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله مانیسمان چینی، از پوشش رنگ مشکی استفاده می شود.

لوله مانیسمان چینی
لوله مانیسمان چینی

مشخصات محصول تولیدی یعنی استاندارد تولید سایز و نام کارخانه بر روی آن ثبت، سپس بسته بندی شده و به انبار محصول منتقل می شود تا طبق سفارش مشتری بارگیری و حمل گردد. جهت حمل و انبارداری راحت، اغلب آن را به صورت ذوزنقه ای بندیل و بسته بندی می نمایند.
لوله مانیسمان چینی در طول های 6 و 12 متری و در سایزهای نیم الی 24 اینچ تولید می گردد. در رده های 20، 40، 80 و 160 تولید و روانه بازار می شود.

ویژگی لوله مانیسمان چینی

از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- بازاریابی

زیرا واردات لوله مانیسمان از چین آسان تر از کشورهای دیگر است. با قیمت بهتر و کمتری در بازار عرضه می شود.

2- ضعف کمتر

لوله مانیسمان هیچ درزی ندارد. به طور کلی وجود هر گونه درز جوش در لوله یکی از نقاط ضعف کیفی در صنعت لوله و اتصالات می باشد. زیرا حتی در صورت کم بودن فشار نیز با گذشت زمان، اولین قسمتی که دچار خوردگی و شکستگی در لوله های درز می شود، منطقه جوشکاری آن است.

3- تحمل فشار بالاتر

به طور معمول، لوله بدون درز در مکانیزم یکسان می تواند حداقل 20 درصد فشار کاری بیشتر از لوله های جوشی را تحمل کند.

4- خوردگی کمتر

لوله مانیسمان چینی در برابر خوردگی مقاومت بیشتری دارد که مهمترین عامل آن عدم انجام فرآیند جوش بر روی لوله مانیسمان چینی می باشد. زیرا عملیات جوشکاری و تغییر دمای نقطه در هنگام انجام می تواند باعث ایجاد تغییراتی در آلیاژ و ایجاد نقص و اختلاف شود.

مزایای لوله مانیسمان چینی

لوله مانیسمان چینی مزایا و قابلیت های زیادی دارد. در روند تولید لوله مانیسمان چینی از هیچ نوع جوش و درزی استفاده نشده است. سطح آن یکنواخت می باشد و در تولید لوله مانیسمان چینی از طراحی و تکنولوژی روز دنیا استفاده شده است. لوله مانیسمان چینی از نظر مقاومت به پوسیدگی، ضربه و مصونیت از مواد خورنده بسیار بالا می باشد. این نوع لوله استحکام و مقاومت بالایی دارد.

مزایای لوله مانیسمان چینی
مزایای لوله مانیسمان چینی

کاربرد لوله مانیسمان چینی

لوله مانیسمان چینی کاربردهای مختلفی دارد. این لوله به دلیل اینکه بدون درز است، مناسب برای خطوط فشار قوی می باشد و مواد را در محیط پخش نمی کند.
در خطوط انتقال طولانی مدت محصولات پتروشیمی و سایر سیالات، خطوط انتقال بخار و بخار فوق گرم، بویلرهای فشار قوی و پانل های خنک کننده آب از لوله مانیسمان چینی استفاده می شود.
لوله مانیسمان چینی فولادی برای خطوط صنایع غذایی، دارویی و هیدرولیک کاربرد دارد. زیرا فولاد زنگ نمی زند و این مواد را آلوده نمی کند.
از لوله مانیسمان چینی برای خطوط نفت و گاز نیز استفاده می شود. زیرا بدون درز است و این مواد ارزشمند را در محیط منتشر نمی کند.

قیمت لوله مانیسمان چینی

قیمت لوله مانیسمان از جمله لوله منیسمان چینی با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می شود. از جمله آنها می توان نوع لوله، ابعاد آن، ضخامت لوله مانیسمان، نو و یا دست دوم بودن، نوسانات ارز، مواد اولیه به کار رفته در تولید لوله و … را نام برد.

قیمت لوله مانیسمان چینی
قیمت لوله مانیسمان چینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 15 =