کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه

کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه

کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه ، محصولات خود را با استفاده از روش های مختلفی تولید می کند. لوله های گالوانیزه در اصل لوله های فولادی هستند که برای مراقبت و حفاظت از این لوله ها در برابر خوردگی، زنگ زدگی و آسیب هایی که ممکن است بر روی پوشش آن رخ دهد، باید بر روی آن لایه ای از فلز روی قرار داد. در کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه این لوله ها به دو روش گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد ساخته می شوند.

کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه

صنعت تولید لوله گالوانیزه نخستین بار حدود ۱۳۰ سال پیش برای لوله کشی شهر سانفرانسیسکو آمریکا روی کار آمد. پس از آن با در نظر گرفتن بازده این لوله و کارایی که داشت، تقاضا برای تولید لوله گالوانیزه به میزان زیادی بالا رفت. بنابراین امروزه لوله گالوانیزه یکی از لوله های پرکاربرد و مهم در صنایع مختلف است. در کشور ما حدود صد سال پیش لوله گالوانیزه وارد کشور شد و مثل دیگر نقاط دنیا چون کارایی و بازدهی لوله بالا بود، بنابراین در صنایع مختلفی این لوله با سایزها و ضخامت های متفاوت به کار گرفته شد. به طوری که امروزه در داخل کشور کارخانه های مختلفی در زمینه تولید لوله گالوانیزه فعالیت می‌ کنند. کیفیت لوله های گالوانیزه تولید شده در این کارخانه ها هم سطح بهترین برندهای تولید کننده لوله گالوانیزه در سطح جهان است.

کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه

کاربرد لوله گالوانیزه

در کارخانجات تولید کننده لوله گالوانیزه در داخل کشور، این لوله ها با شیوه های مختلفی تولید می شوند. به دلیل کاربرد فراوان این محصول در صنایع مختلف و ساختمان سازی، لوله های گالوانیزه همواره مورد توجه صنعتگران مختلف هستند. بر روی لوله های گالوانیزه روکشی از فلز روی قرار می گیرد تا این لوله در برابر سایش و رطوبت بتواند مقاومت بسیار خوبی داشته باشد. لوله های گالوانیزه کاربرد مختلف در صنایع گوناگون دارند. از این تجهیزات می توان در تاسیسات برقی، ساختمان ها یا صنایع استفاده کرد تا از سیم ها و کابل های برق به خوبی محافظت شود. همچنین لوله های گالوانیزه برای جابجایی سیالاتی مثل نفت و گاز در صنایع گاز، پتروشیمی و نفت مورد استفاده قرار می گیرند. برای تولید لوله گالوانیزه برق از ورق های فولادی و یا آهنی استفاده می شود. این ورق‌ ها متریال اصلی و پایه برای این لوله ها هستند. در نتیجه لوله های گالوانیزه برقی می توانند استحکام بسیار بالایی داشته باشند.

روش های تولید لوله گالوانیزه

در تولید لوله گالوانیزه به روش گالوانیزاسیون سرد ابتدا برای آبکاری لوله ها باید یک محلول با ماهیت اسیدی از فلز روی آماده شود. سپس این محلول را بر روی لوله می پاشند. به طور کلی در روش گالوانیزاسیون سرد، فلز روی تا عمق زیادی در سطح لوله فولادی نفوذ پیدا نمی کند. ولی در مقایسه با دیگر روش های متداول مثل رنگ کردن، این لوله می تواند مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشد. روش گالوانیزه گرم یکی از روش های پرطرفدار برای تولید لوله گالوانیزه به شمار می آید. در این روش لوله ها را در حوضچه ای از فلز روی قرار می دهند. فلز روی در این روش در عمق مناسب از سطح لوله نفوذ پیدا کرده، در نتیجه لوله های گالوانیزه که با این روش ساخته می شوند، طول عمری حدود ۳۰ سال دارند. به طور کلی لوله های گالوانیزه که با روش گالوانیزاسیون گرم ساخته می شوند، در کنار استحکام بالا ‌می توانند در برابر رطوبت نیز از خود مقاومت بسیار خوبی نشان دهند.

ویژگی های لوله گالوانیزه

لوله های گالوانیزه که در کارخانجات داخلی ساخته می شوند، دارای ویژگی های مختلفی هستند. این لوله ها در برابر رطوبت و سایش بسیار مقاوم عمل می کنند. بنابراین به دلیل داشتن استحکام بالا از آنها به عنوان سازه گلخانه ای نیز استفاده می شود. این لوله های صنعتی معمولا در اندازه و سایزهای مختلفی تولید می شوند. به طوری که لوله های گالوانیزه عمدتاً ۶ متر طول دارند. بر اساس استاندارد NPT انتهای این لوله ها رزوه زده می شود. بنابراین امکان اتصال این لوله ها به یکدیگر با کمک اتصالات و دیگر تجهیزات جانبی ایجاد می شود. لوله های گالوانیزه بعد از تولید در برابر عملیات های حرارتی و جوشکاری ممکن است دچار ضعف باشند. زیرا جوشکاری و عملیات حرارتی باعث از بین رفتن پوشش قرار گرفته بر سطح این لوله های فولادی می شود. در نتیجه با جوشکاری و عملیات حرارتی این لوله ها در برابر خوردگی و سایش مقاومت کمتری پیدا می کنند. از این رو توصیه می شود که از جوشکاری لوله های گالوانیزه خودداری شود.

ویژگی های لوله گالوانیزه

مراحل تولید لوله گالوانیزه

در کارخانجات تولید کننده لوله گالوانیزه، این لوله ها در مراحل مختلفی تولید می‌شوند. نخستین مرحله جوشکاری ورق های فولادی و تولید لوله است. ابتدا برای اینکه این لوله ها با کیفیت بالا تولید شوند با استفاده از جوشکاری ورق های فولادی این لوله ها را به یکدیگر وصل می کنند. این فرایند باعث می‌شود که جلوی جوشکاری مجدد ورق های گالوانیزه گرفته شود. بنابراین از آسیب‌ رسیدن احتمالی به پوشش فلزی روی که بر روی این لوله ها قرار دارد، جلوگیری می شود. در مرحله بعدی عملیات تمیز کاری سطح لوله فولادی مورد نظر انجام می شود. برای اینکه فلز روی بتوانند بهتر روی سطح لوله فولادی نفوذ کند، روی سطح این لوله ها را به وسیله محلول های مخصوصی چربی زدایی می کنند و رنگ آهنی که بر روی سطح لوله قرار دارد پاک می شود.
مرحله بعدی فلاکس لوله گالوانیزه است. پس از تمیز کردن سطح لوله فولادی محلولی از فلاکس آماده کرده و لوله ها را در آن غوطه ور می کنند. این مرحله از مراحل اصلی برای تولید لوله گالوانیزه به شمار می آید. به طور کلی این محصول باعث می ‌شود تا فلز روی به خوبی در سطح لوله های فولادی نفوذ پیدا کرده و در نتیجه لوله گالوانیزه با کیفیت بالا تولید شود.
قبل از اینکه لوله های گالوانیزه در حوضی از فلز روی قرار گیرند و عملیات گالوانیزاسیون بر روی آنها شروع شود، سطح داخلی و خارجی لوله ها باید به خوبی خشک شود. با استفاده از قرار دادن کوره ای با دمای ملایم این کار انجام می شود. بعد از اینکه سطح لوله ها به طور کامل خشک شد، برای تولید لوله گالوانیزه آن را در حوضچه ای از فلز روی مذاب قرار می دهند. چون این حوضچه دمای ۴۵۰ درجه سانتیگراد دارد، از این رو پیوند میان اتم های فولادی به آسانی شکسته می شود و فلز روی می تواند به خوبی جایگزین آنها شود.
بعد از اینکه لوله های فولادی در حوضچه ای از روی مذاب غوطه ور شدند، روی سطح لوله ها مقداری فلز روی اضافی به وجود می آید. این پوشش اضافی با اتم های لوله فولادی پیوند برقرار می کند و لازم است که پاک شود. بنابراین با کمک بخار آب و دمیدن هوا با فشار زیاد این پوشش اضافی را از روی سطح لوله گالوانیزه پاک می کنند. پس از آن برای اینکه جلوی واکنش اتم های فولاد و فلز روی گرفته شود و از تشکیل آلیاژ جلوگیری کنند، لوله فولادی گالوانیزه شده در آب سرد فرو برده می شود. در آخر برای وصل شدن لوله تولید شده به اتصالات مورد نظر، دوسر انتهای لوله را با استفاده از عملیات رزوه کاری رزوه زده می کنند.

نحوه تولید اتصالات در کارخانه تولید کننده لوله گالوانیزه

در کارخانجات تولید کننده لوله گالوانیزه برای تولید اتصالات لوله گالوانیزه از روش های مختلفی استفاده می‌ شود. از جمله روش‌ های متداول در این زمینه می‌ توان به روش فورج، ریخته ‌گری و … اشاره کرد. ولی در این میان روش فورج به عنوان محبوب ترین روش برای تولید اتصالات لوله گالوانیزه شناخته می شود. در روش فورج، لقمه ای که گداخته شده میان دو نیم فک موجود قرار گرفته و با وارد کردن نیروی آرام و پیوسته به آن، لقمه مورد نظر به‌ آرامی شکل داخلی قالب را به خود می گیرد. این قالب همانند اتصالات لوله مورد نظر است و در آخر فلزهای اضافی از آن خارج می شوند. پس از تولید اتصالات مورد نظر مثل روش آبکاری و تولید لوله گالوانیزه، بر روی اتصالات فرآیند آبکاری شروع می شود. در این فرایند اتصالات مورد نظر را در حوضی از فلز روی قرار می دهند. در نتیجه بر روی سطح آن پوششی از فلز روی قرار می گیرد. با این روش گالوانیزاسیون به طور پیوسته بر روی سطح اتصالات و به صورت پوششی از روی قرار خواهد گرفت. در نتیجه طول عمر این اتصالات به میزان زیادی افزایش پیدا می کند.

قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه به عوامل مختلفی مانند مواد اولیه به کار رفته در تولید لوله، ابعاد، ویژگی های لوله و … بستگی دارد. عامل دیگری که بر قیمت لوله گالوانیزه موثر است، میزان تولید این نوع لوله در کارخانه ها می باشد. امروزه در ساختمان سازی از لوله های گالوانیزه استفاده می کنند. این لوله ها مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی دارند. به همین علت در تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.